0258 415 1007 ├çar┼čamba, 10 A─čustos 2022
Duyurular

Haber Bülteni

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Başkanımız, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisi olan; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümünü büyük bir heyecanla kutluyoruz.

Büyük Önder Atatürk, Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü bağımsızlık meşalesini yakmış, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır.

Ülkemiz ve tarihimiz açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs, bugünümüzün ve yarınlarımızın teminatı sevgili gençlerimize armağan edilmiştir. Bir iftihar vesilesi olan gençlerimiz geçmişte cephelerde canlarını siper ederek ülkemizi, milletimizi kurtardığı gibi bugün de aynı cesaret ruhuyla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaklarına inancımız tamdır.

Gençlerine önem veren toplumlar daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-19-mayis
Yorum Bulunamadı