0258 415 1007 Per┼čembe, 22 ┼×ubat 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de bir dönüm alan zarar gördü

Sarayköy ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının devam ettiği orman yangınında bir dönümlük alan zarar gördü. Yangın alanından ayrılmayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ekiplerimiz ile birlikte teyakkuzdayız dedi.


Sarayköy’ün Yeşilyurt Mahallesi’ndeki ormanlık alanda sabah 05.30 sıralarından henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Sarayköy Belediyesi ekipleri sevk edildi. Yangına 7 arazöz, 3 su tankeri, bir ilk müdahale aracı, 50 orman işçisi, itfaiye ve belediye ekipleriyle karadan; Seferihisar ilçesinden gelen bir helikopterle havadan alevlere müdahale edildi. Söndürme çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alındı.

 Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın alanından bir an bile ayrılmayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sabah erken saatlerde Yeşilyurt Mahallemizde başlayan orman yangınına Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüzün, Büyükşehir Belediyemizin ve Sarayköy Belediyemizin tüm imkânlarıyla hem havadan hem de karadan müdahale edildi. Çok şükür ki yangın çok büyümeden kontrol altına alındı. Yangın alanımızda soğutma çalışmaları devam edecek. Ekiplerimizle birlikte hazırlıklarımızı yaptık. Her an teyakkuzda olacağız. Şehrimizde ve ülkemizde meydana gelen orman yangınlarına müdahale eden vatandaşlarımıza, ekiplerimize ne kadar teşekkür etsek az. Allah razı olsun” dedi.

İnceleme yapmak için yangın alanına gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yetkililerden bilgi alarak çalışan ekiplere kolaylıklar diledi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

denizli-saraykoy-orman-yangin
Yorum Bulunamadı