0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılı kutlandı

Sarayköy Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.


Üstün bir mücadele ve kahramanlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Kahraman Ordumuza” hitaben yazmış olduğu İstiklal Marşı’nın 101. yılı sebebiyle Sarayköy Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

Programa  Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, kurum ve kuruluşların üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdür yardımcısı İlkay Kılıç yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili sinevizyon gösterimi izlendi.

Bir Yolcu adlı şiir okundu. İstiklal Marşı ile ilgili oratoryo seslendirildi. İstiklal Marşı ile ilgili tiyatro canlandırıldı. İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında birinci olan Atatürk Ortaokulu öğrencisi Buse Yılmaz marşı okudu.

Programın sonunda ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediye takdim edildi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-istiklal-marsinin-kabulusaraykoy-istiklal-marsisaraykoy-istiklal-marsi-101-yil
Yorum Bulunamadı