0258 415 1007 Pazar, 29 Ocak 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Belediyesi’nden şehitler için lokma hayrı

Sarayköy Belediyesi, tarihe altın harflerle kazılan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde lokma hayrı yaptı.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nde gazilerle ve şehit yakınlarıyla bir araya geldi.

Vatan uğruna canlarını fedan eden tüm şehitler için lokma hayrı yapıldı. Sarayköy Belediye binası önünde Başkan Özbaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen hayra Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Özbaş, vatandaşlara lokma ikramında bulundu.

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN PROGRAM
Ayrıca ilçe protokolü tarafından şehitlik ziyaret edildi.  Kahraman şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılarak, dua edildi.

Şehit Hüseyin Kuş parkında Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda gaziler ve şehit yakınlarına hediye takdim edildi.

Tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde tüm kahramanları saygıyla, minnetle ve rahmetle yad ettiklerini söyleyen Başkan Özbaş, ' 107 yıl önce bugün Çanakkale’de gerçekleşen istiklal mücadelemiz, tüm dünyaya Türk milletinin cesaretini, kahramanlığını göstermiştir. Atalarımızın şerefle, büyük bir azimle tarihe yazdıkları şanlı tarihimize sahip çıkacağız. Şehitlerimiz ve kaybettiğimiz gazilerimizin ruhuna bugün lokma hayrı yapmak istedik. Bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Şehitler ölmez, vatan bölünmez' dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-18-mart-sehitler-lokma-hayri
Yorum Bulunamadı