0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Belediye Başkanımızdan çocuklarımıza lunapark ve sinema hediyesi

Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.


Sarayköy’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 29 Nisan’a kadar devam edecek. Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle çocuklar, bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak. Çocuklar, Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunda vizyona giren Koca Ayak çizgi filmini bir hafta boyunca ücretsiz izleyecek.

Ayrıca 23 Nisan’da başlayıp 26 Nisan’da son bulan lunapark etkinliği ile binlerce çocuk ücretsiz oyun gruplarına binerek eğlendi.

“Sinema izlemeyen tek bir çocuk kalmayacak”
Sarayköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlama doğrultusunda sinema izlemeyen tek bir çocuk kalmayacak. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin 5 gün boyunca planlanan günlerinde filmlerini izleyecek.

25 Nisan Pazartesi günü başlayan film seanslarının her birine katılan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, öğrencilere “Hoş geldin” diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyor.

“25 bin ücretsiz lunapark bileti dağıtıldı”
23 Nisan coşkusunu sadece sinema ile kısıtlamayan Sarayköy Belediyesi, yine tüm okullardaki her bir öğrenciye 5 bilet olmak üzere toplamda 25 bin ücretsiz lunapark bileti dağıttı. 23 Nisan’da başlayan lunapark eğlencesi bugün sona erdi. 

Etkinliklerde çocukları karşılayan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a, çocuklar teşekkür ederek sarıldı. Çocukların gülen yüzünü ve gözlerindeki mutluluk ışıltısını görmek her şeyden daha güzel ve anlamlı olduğu belirten Başkan Özbaş, “ Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Tüm dünya çocuklarına böylesi özel ve anlamlı bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükranla, minnetle yad ediyorum. 2 yıldır pandemi nedeniyle 23 Nisan’ı kısıtlı imkânlarla kutluyorduk. Fakat bu sene özlenen bu bayram coşkumuzu tekrar yaşatmak için bizde çocuklarımızın yanında olmak istedik. Ücretsiz sinema ve lunapark etkinliği düzenledik. Sinema etkinliğimiz bir hafta boyunca devam edecek. Okullarımız ile sistemli bir şekilde ilerlemek ve sinema izlemeyen tek bir tane çocuğumuz kalmasın diyerek pazartesi günü başlatmak istedik. O yüzden Cuma gününe kadar sinema etkinliğimiz devam edecek. Lunapark etkinliğimiz ise 23 Nisan’da başladı 26 Nisan’da sona erecek. Etkinliklerimizin her ikisinden de gördüğümüz; çocuklarımız çok mutlular. Onları mutlu görmek bizlere de iyi geliyor. Tüm bayramlarımızı aynı coşku içerisinde kutlamak için çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

denizli-saraykoy-23-nisan-covuk-bayramisaraykoy-23-nisan-cocuk-bayrami-
Yorum Bulunamadı