0258 415 1007 Salı, 3 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de Cumhuriyet’in 99. yılı kutlandı

Sarayköy’de Cumhuriyet’in 99. yılı coşkuyla kutlandı.


29 Ekim’in erken saatlerinde kutlama kaymakamlıkta başladı. Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, makamında devlet adına tebrikleri kabul etti.

Ardından stadyumda devam eden kutlamalara Kaymakam Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Cumhuriyet Savcısı Cemal Pınar, İlçe Emniyet Müdür Vekili Tayfun Ercan, Jandarma Komutanı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Cantürk ve Belediye Başkanı Özbaş’ın vatandaşların ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle devam etti.

Kaymakam Cantürk’ün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından şiirler okundu. Öğrencilerin halk oyunu gösterisinin ardından Cumhuriyet koşusu düzenlendi.

Koşu da ve Cumhuriyet Bayramı’nı konu alan şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında dereceye girenler öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

Tören, bando eşliğinde öğretmen ve öğrencilerin resmi geçişi ile sona erdi.

 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-29-ekim-cumhuriyet-bayramı
Yorum Bulunamadı