0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy Atamızın huzurunda

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84’üncü yılında Sarayköy’de minnetle ve özlemle anıldı.


Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında Sarayköy’de törenlerle anıldı. Atatürk Parkı’nda düzenlenen törende Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Çelenk sunumunun adından saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşundu bulunuldu, sonrasında İstiklal Marşı söylendi.

Tören, Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Sarayköy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin düzenlediği programla devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan programda günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı, şiirler söylendi.

10 Kasım ile ilgili sinevizyon gösterisi izlendi. Programda 10 Kasım ile ilgili düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Atatürk’ün sevdiği şarkılarda unutulmadı. İlçede görev yapan müzik öğretmenleri enstrüman çaldı, öğrenciler şarkıları seslendirdi.

Tören sonunda öğrenciler hep bir ağızdan Atatürk’e yemin andını okudu, programa katılanlar ayakta alkışlandı.

Törene, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Cumhuriyet Savcısı Cemal Pınar, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Bekir Bakırcı, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-10-kasim-ataturk-84-yilsaraykoy-ataturk-10-kasim-84-yil
Yorum Bulunamadı