0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Başkan Özbaş’tan öğretmenlere iki anlamlı hediye

Sarayköy Belediyesi’nden ilçede eğitim veren, emekli olan öğretmenlere ve tüm eğitim çalışanlarına başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve öğrencilerin yetiştirdiği çiçekler hediye edildi.


Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2014 yılından bu yana Öğretmenler Günü’nü özel etkinliklerle kutluyor. 24 Kasım günü mesaisini öğretmenlere ayıran Belediye Başkanı Özbaş, okulları ziyaret ederek tüm öğretmenlere başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını hediye etti.

Ayrıca Başkan Özbaş, Sarayköy Belediyesi’nin desteğiyle Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan serada öğrencilerin ürettiği çiçeklerden 800 tane satın aldı. Öğrencilerin ilk hasatından aldığı çiçeklerle Tarım Bölümü öğrencilerine destek veren Başkan Özbaş, öğrencilerin alın teriyle ürettiği çiçekleri tüm eğitim çalışanlarına ulaştırdı.

İlkokul öğretmenini unutmadı
Anlamlı iki hediyeyi bir araya getiren Belediye Başkanı Özbaş, Öğretmenler Günü kutlamasını bir güne yaydı. Başkan Özbaş, vefa ve sevgisini her sene gösterdiği ve hiç unutmadığı 1977 yılında 24 Mayıs İlkokulu’nda okuduğu dönemlerde ilkokul öğretmeni olan Necmiye Doğruer’i evinde ziyaret etti

Emekli öğretmenler onuruna yemek
Günün son kutlaması ise ilçedeki emekli öğretmenlerle gerçekleştirildi. Başkan Özbaş, her sene düzenleyerek geleneksel hale getirdiği “Emekli öğretmenler onuruna yemek” programını Kültür Merkezi’nde düzenledi.

Kültür Merkezi’nde verilen yemeğe Başkan Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Şube Müdürü Mine Fildağlı ve emekli öğretmenler katıldı.

Samimiyetin ve vefanın yer aldığı akşam yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Özbaş, “ 24 Kasım günümüzü geleceğimizin mimarları kıymetli öğretmenlerimize ayırdık. Sabah erken saatlerde başlayan kutlama programımızda ilçemizde eğitim veren tüm öğretmenlerimize hediyelerimizi ulaştırdık. İlkokul öğretmenimi ziyaret etmemin ardından öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan programa katıldık. Günümüzü son olarak siz kıymetli emekli öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek taçlandırdık. Cevheri mücevhere dönüştüren ustalar gibi, evlatları olarak gördükleri öğrencilerini ince ince işleyen ve yetiştirdikleri nesillerle geleceği inşa eden kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.   ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediyesi-ahmet-necati-ozbas-atat├╝rk-├ži├žek
Yorum Bulunamadı