0258 415 1007 Salı, 6 Haziran 2023
Duyurular

Haber Bülteni

Sarayköy’de 19 Mayıs coşkusu yaşandı

Sarayköy, bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 104. yıldönümünü coşkuyla kutladı.


Sarayköy’de, 19 Mayıs töreni Atatürk Parkında saat 09.00’da Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Hanifi Esmer’in Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İlkokul, ortaokul ve lisede 19 Mayıs temalı düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

Tören, Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı 19 Mayıs programı ile devam etti. Sarayköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü spor salonunda düzenlenen törene Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Cumhuriyet Savcısı Cemal Pınar, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Bekir Bakırcı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Hanifi Esmer, ilçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Halk oyunu ve karate gösterisinin ardından gençler arasında spor turnuvası yapıldı.

Program sonunda ilçe protokolü spor turnuvalarında dereceye giren gençlere madalyalarını takdim etti.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-19-mayissaraykoy-19-mayis-2saraykoy-19-mayis-104
Yorum Bulunamadı