0258 415 1007 Salı, 3 Ekim 2023
Duyurular

Haber Bülteni

BAŞKAN’DAN

KARNE HEDİYESİ


BAŞKANIMIZDAN ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, cuma günü başlayacak olan yarıyıl tatili öncesi ilçemizde eğitim gören yaklaşık 5000 öğrencimize çeşitli karne hediyeleri dağıttı.

Ana sınıfı öğrencilerine boyama kitapları, ilkokul öğrencilerine de içerisinde gördükleri derslerle ilgili soruların bulunduğu çalışma kitapları hediye eden başkanımız, ortaokul ve lise öğrencilerine ise ajandalar hediye etti.

Hasköy Hayrettin Türkölmez İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden başkanımız “2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk dönemini bu hafta tamamlıyoruz. Dolu dolu geçen bir eğitim döneminin ardından inşallah cuma günü karnelerinizi alacaksınız. Bir ağabeyiniz olarak sizden çok önemli bir ricam var. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun umudunuzu asla kaybetmeyin. Daha önünüzde çok uzun bir yol ve geçmişi göz önüne alarak geleceğinize yön verme fırsatı var. Bizlerin, öğretmenlerinizin ve ailelerinizin sizlere olan inancı tamdır. İleride hangi mesleğe sahip olduğunuz değil işinizi ne kadar dürüst ve iyi yaptığınız önemlidir. Unutmayın ki bu vatanın, bu milletin geleceği sizlersiniz.” Dedi.

Belediyemizin eğitim desteklerinden bahseden başkanımız “İlçemizdeki tüm öğrenci kardeşlerimizin yanında olmaya, elimizden geldiğince eksiklerini gidermeye ve onların taleplerini yerine getirmeye gayret ediyoruz. İlçemizdeki tüm okullara, tüm öğrencilerimize farklı şekillerde temas ediyoruz. Bir yandan okullarımızın fiziki ve teknolojik imkanlarını iyileştirmeye çalışırken bir yandan da öğrencilerimizin kitap, kırtasiye ve diğer ihtiyaçlarını tamamlıyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrenci kardeşlerimize test kitapları ve yardımcı kitaplar dağıtıyoruz. Tüm bu desteklerin yanında onları psikolojik olarak rahatlatıcı programlar ve geziler de düzenliyoruz. Öğrenci kardeşlerimizi Ankara gezisi ile Anıtkabir’e ve Gazi Meclis’e, Çanakkale gezisi ile ecdadımızın kahramanlık destanları yazdığı topraklara gönderiyoruz. İnşallah tüm bu desteklerimiz artarak devam edecek. Sizlerin hem eğitim hayatında hem de sonrasında başarılı, dürüst ve değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmeniz için üzerimize düşen görevlerin fazlasını yapacağız.” Dedi.

Öğrencilerin yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini isteyen başkanımız “Şimdi artık biraz dinlenme vakti. Tatil boyunca bol bol kitap okumanızı, sosyal ve kültürel aktivitelere katılmanızı tavsiye ediyorum. Ancak bu tatilin derslerden uzaklaşmak olmadığını bilmenizi isterim. Tatilden sonra sizleri derslerine çalışmış ve hazır bir şekilde görmek istiyoruz. Bu hazırlık aşamasında sizlere yardımcı olması amacıyla da tatil hediyelerimizi hazırladık. İlçemizde eğitim gören yaklaşık 5000 öğrencimize bu hediyelerimizi ulaştırıyoruz. Ben şimdiden sizleri kutluyor, hepinize iyi tatiller diliyorum. Sizlerle birlikte bu heyecanı yaşayan, sizlerin iyi yetişmesi ve başarılı olması için gecesini gündüzüne katan kıymetli öğretmenlerimize, idarecilerimize ve ailelerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ile Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy’un da katıldığı hediye takdiminin ardından başkanımız ve öğrenciler okul bahçesinde basket atma yarışı yaptılar. Eğlenceli anlara sahne olan ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

A
Yorum Bulunamadı