0258 415 1007 ├çar┼čamba, 23 Haziran 2021
Duyurular

Haber Bülteni

Başkanımızdan efe ve yarenlerle şampiyonluk zeybeği

Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, başarıyı elden bırakmıyor. 2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, Halk Oyunları İl Şampiyonasında girdikleri 4 dalda da birinci oldu.


Halk oyunları dendiğinde akla gelen ilk isim olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, başarı meşalesini ellerinden bırakmıyor. 2018 yılında Türkiye şampiyonu olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu, gösterdikleri performanslarla Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda düzenlenen  “Halk Oyunları İl Şampiyona”sında girdikleri 4 dalda da birinci oldu.

Yıldızlar geleneksel düzenlemesiz, gençler geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemeli, gençler geleneksel düzenlemeli dalda birinci olan Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu’nu ilçe girişinde vatandaşlarımızla karşılayan Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğu antrenörü Ömür Günay’ı, yarenleri ve efeleri tebrik etti.

Başkanımız Özbaş, şampiyonluğu yarenlerle ve efelerle Efe Meydan’ında zeybek oynayarak kutladı.

Sarayköy’deki gençlerin her zaman arkasında olduğunu belirten Başkanımız Özbaş, “ Bizler gençlerimize güveniyoruz. Her zaman dediğimiz gibi onlara imkan verildiğinde neler yapabileceklerini görüyoruz. Bu başarımızda bunlardan bir tanesi… Sarayköyspor Halk Oyunları Topluluğumuz adını ülkemize duyurmaya başladı. Sarayköyümüzün ismini başarı hikayelerinde duymak bizleri gururlandırıyor. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoyspor-halk-oyunlari-toplulugu
Yorum Bulunamadı