0258 415 1007 Pazar, 3 Mart 2024
Duyurular

Haber Bülteni

11 bin fidan toprakla buluştu

11 bin fidan toprakla buluştu


Türkiye’de 81 ilde başlatılan “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında Sarayköy’de 11 bin fidan toprakla buluştu.  İlçenin 8 noktasında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde ilçe protokolü Karataş Mahallesi’nde bir araya geldi.

Karataş Mahallesi ağaçlandırma sahasında düzenlenen fidan dikme törenine Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Sarayköy Orman Şefi Faruk Aydın, “Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde havanın, suyun ve toprağın her geçen gün önemi artmaktadır. Bu kapsamda orman ve ağaç sayılarını arttırmak görevimizdir. Orman yangınlarından zarar görmüş sahalar başta olmak üzere okul bahçeleri, hastaneler, mezarlıklar, ibadethaneler ve boş ormanlık alanların dikimine öncelik verilmiştir. Bu etkinlik çerçevesinde Sarayköy ilçemizde bugün 8 farklı noktada fidan dikim etkinliği yapılmaktadır. Karataş Mahallesi’ndeki etkinliğimiz bunlardan sadece bir tanesidir. Etkinliğin sonunda 11 bin fidanı toprakla buluşturmuş olacağız” dedi.

Sarayköy’ün Denizli’nin en büyük orman alanına sahip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Bugün Anadolu coğrafyasında yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ülkemizde önemli dünya rekoru kırıyoruz. Ülke genelimizde toplam 11 milyon fidanı toprakla buluşturuyoruz.  17 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığımızın önderliğinde Türkiye’nin her yerinde fidanlar toprakla buluştu. Göreve geldiğimiz günden bu yana da Sarayköy’de fidan dikme konusunda çok güzel işler yaptık. Bugün ki etkinliğimizde geleceğimize yatırım yapacağız. 11 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Ben bugün Anadolu coğrafyasının, Denizli’nin, Sarayköy’ün doğum günü olarak görüyorum. Çünkü bugün bu topraklara diktiğimiz fidanlar inşallah yüzyıllar boyunca insanlığa çevremize hizmet edecekler” diye konuştu.

11 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUĞUMUZ İÇİN BEN GURURLUYUM”
“Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasını gerçekleştirirken gurur duyduğunu belirten Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, “ Bugün dikeceğimiz fidanlar bize nefes olacak. Gelecekte fidanların büyüdüğünü buradaki gençlerimiz görecekler. Geleceğe yatırım yapmakta zordur. Pratik insanlarız biraz. Bugün yaptığımız bir faaliyetten yarın sonucunu bekliyoruz. Ancak ormancılık öyle bir iş değildir. Soyut, uzun, daha çok geleceğe yatırım gerektiren bir iştir. Biz şuan 100 yıl sonrası için vizyon koyuyoruz. Bu fidanlara bakalım. Bu ağaçları yalnız, mahsur bırakmayalım. Her türlü bitkiyi, canlıyı koruyalım. Çünkü bizim görevimiz bu ormanları yaşatmak. Bugün güzel bir kasım günü, inşallah bu ormanların yeşerdiği görenlerimiz olur. 11 milyon fidanı toprakla buluşturduğumuz için ben gururluyum” diyerek konuştu.  

Protokol konuşmalarının ardından ilçe protokolü, diğer yetkililer ve öğrencilerle fidan dikti.

 ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-gelecege-nefes
Yorum Bulunamadı