0258 415 1007 ├çar┼čamba, 23 Haziran 2021
Duyurular

Haber Bülteni

24 saat onların emrindeler

Sarayköy’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan Sarayköy Vefa Destek Grubu görevine başladı.


İçişleri Bakanlığının aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik  rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması ve  yasaklanması üzerine Sarayköy Kaymakamlığı tarafından 'Sarayköy Vefa  Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu. Grubun paydaşlarında ise Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yer alıyor.

24 saat boyunca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların hizmetinde olacak olan Sarayköy Vefa  Sosyal Destek Grubu ekipleri 112, 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak yardım talebinde bulunacak vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak.

Sarayköy Vefa  Sosyal Destek Grubu olarak göreve başlayan ekipler öncelikle herhangi bir talep olmadan ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların evlerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve isteklerini not etti. Ardından alışveriş yapan ekipler vatandaşlara istekleri olan gıdaları ve diğer ürünlerini teslim etti.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-vefa-sosyal-destek-grubu-1saraykoy-vefa-sosyal-destek-grubu-2saraykoy-vefa-sosyal-destek-grubu-3
Yorum Bulunamadı