0258 415 1007 Çarşamba, 23 Haziran 2021
Duyurular

Haber Bülteni

65 yaş ve üstü vatandaşlar için seferber oldular

Sarayköy’de koronavirüs (Kovida-19) önlemleri kapsamında 65 ve üstü vatandaşlarn ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Sarayköy Vefa Deste Grubu üyeleri, bir hafta içinde 900 hanenin kapısını çaldı.


İçişleri Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yayımlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma yasağı genelgesi doğrultusunda oluşturulan ' Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu' görevlileri ilçede 65 yaş ve üstü vatandaşların yaşadığı 900 hanenin kapısını çaldı.

Sarayköy Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen kişilerden oluşan Sarayköy Vefa Destek Grubu, ilçenin her köşesine ulaştı.

Sarayköy Kaymakamlığı tarafından oluşturulan 65 yaş ve üstü vatandaşların isimlerinin ve ikametgâhlarının yer aldığı listeleri alan görevliler vatandaşlar aramadan kapısını çalarak ihtiyaçlarını sordu.

Bir hafta içinde 900 hanenin kapısını çalan görevliler, hijyen kurallarına uygun olarak muhtarların refakatinde ziyaretlerini gerçekleştirdi. Ziyaretlerde telefonu olmayan yaşlılarımızın muhtarlarla diyoloğa geçmesi gerektiği bilgisi verildi. Telefon kullanan vatandaşların ise Vefa Sosyal Destek Grubuna ulaşmak için 112,155 ve 156 numaraları aramaları gerektiği aktarıldı. ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

sarayköy vefa sosyal destek grubu
Yorum Bulunamadı