0258 415 1007 Pazartesi, 1 Haziran 2020
Duyurular

Haber Bülteni

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş,  ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp istiklal mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır. İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin göstergesidir.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı ve cansiperane mücadelenin, istikbal mücadelemize de ışık tuttuğuna inanıyoruz. Bu sebepten dolayı 19 Mayıs ruhunu anlamayı çok önemsiyorum.

Gençlerimizin, ideallerinin peşinden kararlılıkla gitmesi, vatanını seven, ahlaklı, özgüvenli bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Gençlerimizin idealleri peşindeki yürüyüşünde her zaman yanlarında olarak onları yalnız bırakmayacağız.

 Bu duygu ve düşüncelerle, bu cennet vatanı bizlere emanet eden başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-19-may─▒s
Yorum Bulunamadı