0258 415 1007 Pazartesi, 20 Mayıs 2024
Duyurular

Haber Bülteni

Belediye Başkanımız Mehmet Salih Konya’nın 23 Nisan mesajı

Sarayköy Belediye Başkanımız Mehmet Salih Konya, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur, coşku ve sevinçle kutladıklarını belirterek mesajına şöyle devam etti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz bu önemli günü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan etmiştir. 

Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan, güçlenen, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünde, dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayramın sahibi olan çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları huzur, güven ve barış ortamında geleceğe hazırlamak için çalışmalarımızı bu yönde ilerleteceğiz.

Sevgili çocuklar;

Sizlerin aydınlık yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız sonsuz. Aklın ve bilimin yol göstericiliğinden asla şüphe duymayın. Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkarak, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalın. Araştırın, sorgulayın. Kendinize güvenin ve yeniliğe açık olun.

Bizler de, sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için her zaman yanınızda olacağız. Yeniliklerimizi, projelerimizi ve hizmetlerimizi sizlerin geleceği için oluşturacağız. Yarının yetişkinleri olacak ve ülkemizi yönetecek olan sizlerin; sorgulayan, yenilikçi, ufku ve hedefleri olan birer birey olarak yetişmeniz en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ve TBMM’nin açılının 104. yıldönümünü kutluyor; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum.”....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

saraykoy-belediye-baskani-mehmet-salih-konya-23-nisan-mesajı
Yorum Bulunamadı